Sosyal Medya

Sosyal Medya insanların karşılıklı ve eş zamanlı olarak bilgi paylaşımında bulunarak ,birbirleri arasında etkileşim sağladıkları bir alandır . Bu alanda hizmet veren birçok uygulama, web sitesi bulunmaktadır. İnsanların telefonları üzerinden sosyal olmalarını, diğer insanlara seslerini duyurmalarını, bilgi üretip yaymalarını ve değişik fikirli kişilerle konuşmalarını sağlayan bir alandır.
Konuya teknik açıdan açıklama yapacak olursak; Web 2.0 platformunun halka açık bir şekilde hizmete sunulmasının ardından ortaya çıkan çift yönlü ve eş zamanlı olarak iletişim kurmaktır. Sosyal medya aracılığıyla Dünya’nın öteki ucundaki bir arkadaşınızla görüntülü ve sesli olarak eş zamanlı konuşabildiğiniz gibi, Dünya’nın öteki ucundan yeni bir arkadaş edinebilirsiniz.
İnsanlara sınırsız bilgi, paylaşım ve iletişim olanağı veren sosyal medya kanalları doğru amaçla kullanıldığında oldukça faydalı sonuçlar verir. Yenilik, özgünlük, kalıcılık gibi kavramları sosyal medya alanlarını kullanarak oluşturabilir ve herkesle aynı anda paylaşarak sesinizi duyurabildiğiniz gibi diğer paylaşımları da görüp onları dilediğinizce yorumlayabilirsiniz. Ülkemizde en çok kullanılan 3 sosyal medya portalını sıralayacak olursak ;
Facebook
Twitter
Linkedin
Günümüzde sosyal medya ağları iletişim,reklam ve haber konularında gün geçtikçe önemini arttırmıştır. BG Web tasarım facebook, twetter, linkedin gibi sosyal ağlarda firmanızın hesabının oluşturulması, reklam kampanyalarının düzenlenmesi ve hedef kitleye uygun reklam bannerlerın hazırlanıp yayınlamaktadır..

İnsanlara sınırsız bilgi, paylaşım ve iletişim olanağı veren sosyal medya kanalları doğru amaçla kullanıldığında oldukça faydalı sonuçlar verir.

Sosyal Medyanın Zararları

1. Bağımlılık yaratır.

2. Markalara hareketler olabilir.

3. Kişilere hakaretler olabilir.

4. Bir firmanın ürününü kullanmadan onu karalayanlar olabilir.

5. Asparagas haberler ortaya çıkar,

6. İsminiz kullanılarak sahte hesaplar açılır ve sevenleriniz kandırılabilir.

7. Başkası tarafından kandırılmak kolaydır.

8. Tanımadığınız kişilerce rahatsız edilebilirsiniz.

9. Tanımadığınız kişiler sizin hakkında kolayca bilgi toplayabilirler

Sosyal Medya

Ürünlerinizi online olarak kolayca satabilirsiniz